Beskydská likérka

LAŠSKÝ LIKÉR

Ohodnotit tuto položku
(16 hlasů)
Lašský likér je bylinný likér, hořko-sladké chuti (bitter), méně sladké, kde převládá aroma a chuť bitter. Vynikající bylinný likér s výraznou chuti a vůní odstraňující nechutenství. 
 
Tradice tohoto likéru se rovněž datuje od roku 1856, kdy vznikal současně s výrobou Lysé Hory v prostorách firmy LÖW.
Tradiční bylinný likér s výraznou chutí a vůni, kde svou originalitu a typickou chuť tvoří přírodní bylinné extrakty s dominantní vodní bylinou puškvorcem obecným (Acorus calamus L.), mající posilující moc, zvláště při všeobecné slabosti trávicích orgánů. 
 
Základem výroby je starodávná receptura lašského lidu, upravená novodobými poznatky a technologii zpracování destilátu, extraktu bylin a doplněno křišťálovou vodou z lysohorských pramenů malebných Beskyd.  Tento lahodný alkoholický nápoj bylinného charakteru je založen na dominaci byliny puškvorce obecného. Tato vodní rostlina rostoucí v mokřadech má posilující moc, a proto se používá při všeobecné slabosti trávicích orgánů. Velmi příznivě přispívá k ohřátí a odhlenění flegmatického žaludku a střev. Odstraňuje nechutenství, pomáhá při poškození ledvin a je dobrým prostředkem na očištění celého těla.

 

 

 

Číst 2932 krát