Beskydská likérka

SILESIA VODKA

Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

SILESIA VODKA je tradiční nápoj, vyznačující se nepřehlédnutelným charakterem a opravdovým stylem. Díky svým charakteristickým rysům, jako je výjimečná čistota a jemnost, se zařazuje do kategorie vodek Ultra Premium.

Vodka vyrobená Beskydskou Likérkou ve Starém Městě, rodinné likérce s dlouholetou tradicí. Již v roce 1900 dostala/vyhrála za své produkty na světové výstavě v Paříži velkou cenu a ve Vídni v roce 1904 zlatou medaili.

Máme v rukou vodku limitované produkce, vyrobenou z nejlepšího obilí a pramenné vody z Beskyd. Voda pochází z pramene K Hájku, který je již od 18. století poutním místem. Poutníci si s sebou odnášejí tuto vodu jako dárek z cesty, protože se věří v její blahodárné účinky.

Obilí fermentuje po dobu 15 dní. V původní receptuře se fermentovaný kvas destiloval 7krát v jednoduchém destilačním přístroji. Aktuálně je tato jednoduchá destilace nahrazena sofistikovanější kontinuální destilací. Tato se produkuje ve 20ti metrových sloupech, majících minimálně 300 destilačních pater.
Destilát se smíchá s vodou, až do dosažení požadovaného stupně 40° alc. Následným krokem je filtrace, která se realizuje přes aktivní uhlí.
Po filtraci již máme základ vodky SILESIA, jež zraje minimálně po dobu šesti měsíců.

Na konci tohoto procesu se přidává několik kapek přírodního vanilkového extraktu, jakožto poznávacího znaku likérky.

Degustační poznámka:
Vodka SILESIA je průzračná a čistá, mající lehké aroma po vanilce a bílé čokoládě. Je sladká, ale v ten sám okamžik osvěžující. V ústech má citrusový dotek s dlouhým, velmi příjemným koncem, povzbuzujícím k opakování. Je to elegantní vodka s velkou osobností. Doporučuje se degustovat samotná a ledově vychlazená.

Kombinace:
S kvalitním tonicem (nebo tonicem s příchutí citronu, růžového pepře, levandule atd.), s čerstvou pomerančovou šťávou a vmíchaných nápojích vysoké koktelerie.

Hlavním odbytištěm SILESIA vodky je Španělsko.

 

 

 

Číst 1639 krát
Více z této kategorie: TRUMF KARIBIKU »